Cena
- 
Opcje dodatkowe

Łóżka kontynentalne z materacami w komplecie

Na pewno kojarzysz ogromne, wygodne łóżka, w które wyposażone są pokoje pięciogwiazdkowych hoteli. A co powiesz na to, by mieć taki mebel we własnej sypialni? To możliwe! Łóżko kontynentalne to niezwykle komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu poczujesz się jak w luksusowym hotelu. Sprawdź ich wybór w sklepie Łóżka-Sypialnie.pl.

Łóżka kontynentalne

1
1

Łóżka kontynentalne – czy warto?

Łóżka kontynentalne to rodzaj łóżek tapicerowanych, składających się z obitych tkaniną lub skórą ram i wezgłowia oraz materaca. To bardzo praktyczny wybór – mebel przychodzi do Ciebie w komplecie i nie musisz zaprzątać sobie głowy dokupowaniem dodatkowego wyposażenia. Od innych łóżek tapicerowanych różnią się także faktem, że zazwyczaj powierzchnia do spania znajduje się stosunkowo wysoko. Pozwala to na sprawną zmianę pozycji z leżącej na stojącą. Ze względu na swoje duże wymiary (osiągają nawet do 200x200 cm) jest to idealne łóżko małżeńskie.

Higiena i wygoda w sypialni

Co sprawia, że łóżka kontynentalne są tak wygodne? To zasługa zastosowania nie jednego, a aż dwóch materaców. Pierwszy z nich, znajdujący się na dole, to tzw. materac bonellowy, na którym nacisk rozkłada się równomiernie na całej powierzchni. Drugi to materac kieszeniowy siedmiostrefowy, w którym poszczególne części pracują niezależnie od siebie – to szczególnie cenne, jeśli śpisz z kimś, bowiem nie czujesz ruchów drugiej osoby. Takie zestawienie daje także odpowiednie podparcie kręgosłupowi i powoduje, że rano budzisz się wypoczęty.

Charakterystyczna konstrukcja (dolna skrzynia stoi na drewnianych lub stalowych nóżkach) powoduje, że łóżka kontynentalne to higieniczny wybór – materac ma bowiem odpowiednią wentylację. To także najlepsza opcja dla alergików. Znajdująca się na dużej wysokości powierzchnia spania oddala śpiącego od kurzu i roztoczy znajdujących się na ziemi.

Wiesz już, dlaczego warto zdecydować się na łóżko kontynentalne. Na koniec pomyśl o kolorze, by pasował do wystroju całego pomieszczenia. Po prostu wybierz dopasowane do swojego gustu łóżko – sypialnia gotowa!

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach?

Jakie wybrać łóżko małżeńskie? | Jakie wybrać łóżko podwójne? | Dlaczego warto wybrać łóżko tapicerowane? | Co powinno znaleźć się w dobrze urządzonej sypialni?