Producent
[X] Hevea
Cena
- 
Producent
Hevea (7)
Matsen (1)

Wygodny materac

Wszystkie elementy łóżka są ważne, jeśli jednak mielibyśmy wybrać jedną część, która jest w nim najistotniejsza, to bez wątpienia byłby nią materac. To on odpowiada za komfort snu i ma zapewnić nam spokojnie oraz wygodnie przespaną noc. Wybór materacy w sklepie Łóżka-Sypialnie.pl jest tak duży, że z łatwością dopasujesz ten element do swoich potrzeb.

Jak wybrać właściwy materac?

A jeśli już o twardości mowa, to kupując materac z pewnością zauważyłeś, że wśród ich parametrów znajdziesz skróty np. H1, H2, H3… to właśnie one oznaczają twardość. Naczelna zasada jest taka, że im osoba jest cięższa, tym twardszy materac powinna wybierać. Dostępne są także materace z dwiema twardościami – idealne, jeśli śpisz z osobą, która jest cięższa lub lżejsza od Ciebie. Materac 180x200 cm to optymalna wielkość do łóżka małżeńskiego. Śpisz sam? Najlepszy będzie materac 90x200 cm. Jeśli zależy Ci na czasie i wygodzie, szybkim rozwiązaniem będzie zakup łóżka z materacem.

Materace

1
Materac Fitness Cosmo

Materac Fitness Cosmo

Materac piankowy.

2 215,00 zł Szczegóły
Materac Fitness Lateks

Materac Fitness Lateks

Materac z lateksem.

2 330,00 zł Szczegóły
Materac lateksowy Comfort H3

Materac lateksowy Comfort H3

Materac lateksowy.

2 390,00 zł Szczegóły
Materac lateksowy Comfort H2

Materac lateksowy Comfort H2

Materac lateksowy.

2 390,00 zł Szczegóły
Materac latekowy Prestige

Materac latekowy Prestige

Materac z lateksem.

4 200,00 zł Szczegóły
1

Materace sprężynowe

Ze względu na budowę sprężyn, materace można podzielić na dwa podstawowe typy: bonellowe oraz kieszeniowe. Ten pierwszy spotyka się już coraz rzadziej. Zastosowane w nich sprężyny mają kształt klepsydry i wszystkie są ze sobą połączone. Co to oznacza? Nacisk położony na jednej części materaca będzie odczuwalny tak samo na całej jego powierzchni. W materacach kieszeniowych (zwanych też pocketami) sprężyny zostały umieszczone w osobnych woreczkach, przez co nacisk w jednym miejscu czuć tylko tam. Dlatego jest to idealny wybór dla par – w takim przypadku ciężar drugiej osoby nie powoduje zmian w kształcie materaca.

Materace piankowe

Alternatywą dla materacy sprężynowych są te wykonane z pianki. Najpopularniejszy wariant to pianka poliuretanowa. Moletowana wykorzystywana jest w materacach z opcją mikromasażu, a dzięki porowatej lub stożkowej strukturze zapewnia ona większą wentylację. Materac lateksowy charakteryzuje się większą sprężystością i odpornością na odkształcenia. Z kolei warianty wykorzystujące matę kokosową są z reguły twardsze.

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach?

Jakie wybrać łóżko małżeńskie? | Jakie wybrać łóżko podwójne? | Dlaczego warto wybrać łóżko tapicerowane? | Co powinno znaleźć się w dobrze urządzonej sypialni?